Haber

Bursa İnegöl’deki Tunaboyu Caddesi Alanyurt’a bağlanacak

BURSA (İGFA)-Bursa’nın İnegöl ilçesinde yeni güzergahlar ve yol ağı oluşturan yerel belediye, Alanyurt bölgesini İnegöl ile buluşturacak yeni bir çalışma başlattı.

Ertuğrulgazi Mahallesi’nde Alanyurt bölgesinin imar sınırını da oluşturan 1700 metre uzunluğundaki Tunaboyu Caddesi, Alanyurt ve İnegöl Merpa Kapalı Pazar Yeri civarından birbirine bağlanacak.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, beraberindeki heyet ile birlikte Tunaboyu Caddesi’nde devam eden asfalt yol çalışmalarını inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Lider Taban, “Ertuğrulgazi Mahallemizde Tunaboyu Caddesi’nde yapmış olduğumuz çalışmaları inceliyoruz. Alanyurt bölgesinde Kozluca yolunun karşı aksına geçilmesi ile ilgili çalışmamız oldu. Ancak BUSKİ’nin deplasman hattı sorunlarından dolayı hattı Tunaboyu Caddesi’ne kaydırdık. Burası Alanyurt aksımızın gelişiminin son çizgisi olarak değerlendirilebilir. Burada 1700 metre uzunluğunda, 10 ve 20 metre genişliğinde bir cadde oluşturuluyor.”

ALANYURT İLE İEGOL’Ü BAĞLAYACAK

Tunaboyu Caddesi’nin Alanyurt ile İnegöl’ü de birbirine bağlayacağını kaydeden Lider Taban, “İnşallah Merpa’nın sonuna kadar araç ve yayaların geçeceği bir yol oluşturacağız. Şehir içindeki Kuzey-Güney bağlantısını artırmamız gerekiyor. Şu anda Avarlar Kavşağından böyle bir geçiş var. Bununla birlikte Özdilek Kavşağı, Süleymaniye hattı ve Mesudiye hattından geçişler var. Dolayısıyla artan araç trafiği nedeniyle bu alanda da böyle bir çalışma yapmak istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu