Teknoloji

Tüm Dünya iPhone 15’i Konuşurken Fransa iPhone 12’yi Yasakladı

Tüm dünyanın gözü iPhone’un son modeli 15 ve 15 Plus’a çevrildi. Yeni model tanıtılırken iPhone’a karşı resmi bir darbe girişiminde bulunuldu. iPhone 12’nin Fransa’da yasaklandığı açıklandı. Gerekçesi büyük tartışmalara neden olabilir…

iPhone 15 ve 15 Plus, 12 Eylül Salı günü düzenlenen Wonderlust etkinliğinde tanıtıldı.

Tüm dünyanın aylardır vizyona girmesini beklediği, hatta hakkında komplo teorileri üretmeye başladığı 15 ve 15 Plus, etkinlikte tanıtıldı. iPhone 15 ve 15 Plus’ın özellikleri, rengi ve fiyatı tüm dünyanın gündemine geldi.

Olay tüm dünya tarafından yakından takip edilirken, Fransa tarafından beklenmedik bir haber geldi.

Fransız haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre ülkede iPhone 12 satışı yasaklandı. Ticari olarak askıya alınan iPhone 12’nin yasaklanma nedeni tartışmalara yol açabilir.

Fransa teknoloji bakanı, tespit edilen aşırı elektromanyetik radyasyon nedeniyle iPhone 12’nin satışını yasakladı.

Bu karar ulusal kanalların haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında da doğrulandı. Yapılan testler sonucunda iPhone 12’nin elektromanyetik radyasyon sınırlarına uymadığının kanıtlandığı söylendi.

Laboratuvarlarda yapılan araştırmalar sonucunda iPhone’ların ‘aşılmaması gereken’ dalga boyunu aştığı söylendi.

Fransa’da ‘insan vücudu tarafından emilen elektromanyetik radyasyonun’ ölçüldüğü bir kriter var. Bu kriteri aşan bazı cihazların kullanımı yasaktır.

iPhone’ların Fransa’da yeniden satışa sunulması için bir güncelleme bekleniyor.

Bu ticari yasağın kaldırılması için iPhone’lara güncelleme yapılması gerektiği aktarılıyor. Aksi takdirde iPhone Fransa pazarından çekilebilir.

habermecitozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu